FasTracKids

Fastrackids® Nedir?

FasTracKids®, üç ile yedi yaş arası çocukları öğrenmeye motive etmek, özgüven oluşturmak, iletişim becerilerini geliştirmek ve gelecek akademik hayatlarında başarı ile öne çıkmalarını sağlamak amacıyla geliştirilmiş bir eğitim destek programıdır.

En son eğitim teknolojilerinin etkin, interaktif bir eğitim ortamı oluşturmak için kullanıldığı  FasTracKids®‘de amaç; erken yaşta çocukları sahip oldukları zihin potansiyeline ve özgüven seviyesine ulaştırmaktır.

FasTracKids® Eğitimi Neden Önemlidir?

Yeni araştırmalar, bir çocuğun hayatındaki ilk 5-6 yılın çok kritik olduğunu gösteriyor. Bu yıllar boyunca çocuğun beyin nöronları “bağlanıyor”. Bu dönem, eğer çocuğun tüm potansiyeline ulaşılmak isteniyorsa, kaçırılmayacak bir fırsat penceresi sunar.

Beynin farklı bölgelerindeki devreler farklı zamanlarda olgunlaşır. Sonuç olarak, hayatın farklı yaşlardaki deneyimlerine farklı devreler duyarlıdır. Çocuğunuza gereken uyarımı, ihtiyacı olduğunda ve henüz birşeyler yapılabilecekken verin. Çocukların öğrenme yeteneğinin %80’inin oluştuğu okul öncesi dönemi kaçırmayın. — Newsweek Magazine

 

İki Saatlik Tipik Bir FasTracKids® Dersinin Dağılımı

 

FasTracKids® Eğitim Programı

Doğa Bilimleri

Çocuklar manyetizma, yüzdürme, moleküler değişim ve suyun kaldırma kuvvetini de içeren bir takım bilimsel deneyler sayesinde, bilimsel gözlemleme ve analiz anlayışı edinirler.

İletişim

Çocuklar tarih boyunca kullanılmış farklı iletişim ve bilgi paylaşımı araçlarını keşfederler. Rol alma aktiviteleri ve videoya kaydedilen aktiviteler, çocuklara bu konuda edindikleri becerileri sergileme fırsatı sunar.

Güzel Konuşma, Drama ve Sanat

Çocuklar, sahne sanatlarını keşfederken, kendi özgün fikirlerini karşıdakilere nasıl aktaracaklarını öğrenirler.

Ekonomi

Çocuklar dünya çapında ürünleri araştırdıkça iş dünyası onlar için gerçeğe dönüşür. Ayrıca, hayali bir araştırma anketine katılıp bir pazarlama stratejisi geliştirerek ekonominin günlük hayatlarına etkisini görürler.

Hedefler ve Yaşam Dersleri

Çocuklar hedef belirleme ve hedeflere ulaşmayı keşfettikçe, takım çalışmasını öğrenirler. Rol alma aktiviteleri sayesinde, duyguları, yaşıtlarının baskılarına karşı  pozitif çözüm üretmeyi, ve güvenlik kurallarını incelerler.

Matematik

Çocuklar oyunların ve sanat aktivitelerinin bir parçası olarak öğeleri sayarlar. Geometrik şekilleri, ölçü birimlerini, saatleri ve zamanı karşılaştırırlar.

Biyoloji

Çocuklar, bitki, hayvan ve insan yaşamının harika yönlerini keşfederler. Amazon, Sahra Çölü ve Antarktika´ya yaptıkları “Sanal” geziler, onlara aynı zamanda eşsiz ekosistemler hakkında bilgilenme şansını verir.

Teknoloji ve Ne Nasıl Çalışır

Ulaşım, elektrik ve bilgisayar teknolojilerini incelemek, çocuklara günlük aletlerin nasıl çalıştığını keşfetmekte yardımcı olur.

Yaratıcılık

İnteraktif bilgisayar dersleri, hikayeler ve aktiviteler sayesinde, müzik, sanat ve dans gibi alanlarda yaratıcılık teşvik edilir. Çocuklar aynı zamanda, yaratıcı ifadenin dünya çapındaki kültürel farklılıklarını öğrenirler.

Dünya Bilimleri

Çocuklar iklim, jeoloji ve doğanın güçlerini keşfettikçe, yeryüzü onlara sırlarını ve çeşitliliğini sunar. Bilgisayar aktiviteleri ve oyunlar,  çocukların dünya bileşimini çekirdeğinden yüzeyine kadar inceleyip anlamaları için hayali dünya seyahatleri yapmalarına imkan verir.

Astronomi

Çocuklar uzay seyahatleri, güneş, ay ve gezegenler hakkında bilgilendikçe, uzaysal ve soyut düşünmeyi keşfederler. Uzaya yapılan “sanal” geziler onlara yerçekimi ve ağırlıksızlık gibi kavramları öğrenmelerine imkan tanır.

Edebiyat

Çocuklar dünya çapında edebiyatı inceledikçe farklı yazım stilleri ve duygusal anlatımları öğrenirler. Rol alma aktiviteleri sayesinde, gerçeği düşünceden ayırt etmeyi ve düşünceleri coşkuyla ifade etmeyi keşfederler.

Konular ve düzen, yeni malzemeler eklendikçe veya güncelleme yapıldıkça revize edilebilir.

FasTracKids® Eğitiminin Hedefleri

 1. Çocukları okul ve hayata hazırlamak.

2. Yaratıcı düşünme ve problem çözmeyi geliştirmek.

3. Konuşma ve iletişim becerilerini oluşturmak.

4. Bilginin uygulanması ve aktarılmasını öğretmek.

5. Liderliği ve kişisel gelişimi teşvik etmek.

6. Ömürboyu öğrenme sevgisini teşvik etmek.

 

FasTracKids Learning Station® (FasTracKids® Öğrenme İstasyonu)

Sertikalı FasTracKids®öğretmenleri dünyanın en gelişmiş teknolojik eğitim araçlarından yararlanırlar. FasTracKids® eğitim sisteminde CD-ROM tabanlı dersler, eşsiz bir bilgisayar teknolojisi olan ve FasTrack Learning Station®  olarak adlandırılan; bir bilgisayar, LCD projektör ve interaktif tahta aracılığıyla verilir. CD-ROM’dan verilen dersler interaktif tahtaya yansıtılır ve öğretmen dokunarak sınıfın ön tarafından dersin akışını sağlar. Bu ileri teknoloji çocukların FasTracKids® “Kaşifleri”olarak uzaya ya da dünyanın merkezine geziler yapmasını sağlar.